Toptan waffle havlu

Havlu Malzemeleri ve Boyutları

Havlu Malzemeleri ve Boyutları: En İyi Seçenekler Nelerdir?

Banyonuzu beş yıldızlı bir spa’ya dönüştüren yüksek kaliteli, yumuşak banyo havluları bulmak her zaman kolay bir görev olmayabilir. Piyasada çok sayıda malzeme ve boyut seçeneği bulunması, karar verme sürecini zorlaştırabilir. Havlu seçiminde en önemli faktör genellikle emicilik olur. Bu nedenle en iyi havlu malzemesini seçmek hayati önem taşır. Örneğin, pamuk ve rayon en emici kumaşlardır. Yumuşaklık en önemli önceliğinizse, bambudan yapılmış banyo havlularını düşünün. Mikrofiber ve düz dokuma pamuk havlular, hafif ve kompakt bir seçenek arayan gezginler ve sporcular için en iyisidir.

En İyi Havlu Malzemeleri Nelerdir?

Havlular, çoğu özelliklerini belirleyen farklı kumaşlarda gelir. Pamuk, en popüler havlu malzemesidir. Ancak tüm pamuk havlular eşit yaratılmamıştır. Yüksek kaliteli Türk ve Mısır pamuğu, en iyi, en yumuşak ve en emici havluları üretir. Kendiniz veya misafir banyonuz için ihtiyaç duyduğunuzda, pamuk banyo havluları çok yönlüdür ve günlük kullanım için idealdir.

Bambu havlular, malzemenin doğal yumuşaklığı nedeniyle banyolarda bir temel haline gelmiştir. Bebek havluları örneğin genellikle bambudan yapılır. Bazı insanlar malzemeyi daha sürdürülebilir olduğu için tercih eder. Bambu havlular ayrıca antimikrobiyal olabilir, bu yüzden banyonuzda herhangi bir pencere veya iyi bir havalandırma yoksa, en iyi seçenek onlardır.

Gezginler ve spor meraklıları genellikle mikrofiber havluları tercih eder. Sadece hızlı kuruyan ve emici değiller, aynı zamanda bazıları antimikrobiyaldir ve düzenli havlulardan daha az yer kaplar. Banyo havluları yapmak için sıklıkla kullanılan diğer sentetik lifler arasında naylon, rayon ve polyester bulunur. Genellikle pamukla karıştırılırlar, bu da onları daha yumuşak ve kabarık hale getirir. Bu tür havlular dayanıklı ve uzun ömürlüdür, ancak yüzde 100 pamuktan yapılmış havlular kadar emici değillerdir.

 

Havlu Boyutları

En popüler havlu türleri olan banyo havluları genellikle 50×90 cm  boyutlarındadır. Bu ölçüler, üreticiye ve markaya bağlı olarak birkaç cm değişebilir. El havlu boyutları genellikle 40-80 – 50×90 cm aralığındadır. El havluları genellikle baş, saç havlusu olarak kullanılmak için yeterince büyüktür.

Yüz havluları ve yüz bezleri en küçük olanlarıdır. Kare şeklindedirler ve 130×30 cm ölçülerindedirler. Bebek yüz bezleri genellikle yüz havlularıyla aynı boyuttadır, ancak daha kalın ve daha emicidirler.

Diğer uçta, banyo çarşafları yaklaşık 35×70 inç ölçülerindedir. Daha uzun insanlar için en iyi seçenektirler. Tüm havlu türlerinin en büyükleri olmalarına rağmen, kurumaları biraz daha fazla zaman alacağını unutmayın.

Plaj havluları farklı boyutlarda gelir, ancak en yaygın olanı yaklaşık 30×60 inçtir. Düzenli banyo havlularından biraz daha geniş ve incedirler ve çeşitli baskılar ve desenlerle gelirler.

Havlu Türleri

Büyük Banyo Çarşafları

Büyük banyo çarşafları, duştan sonra ekstra sıcaklık arayanlar için mükemmeldir. Boyutları, kendinizi tamamen onlarla sarmanıza olanak sağlar. Ayrıca kış seçeneği olarak da mükemmeldirler.

Banyo Havluları

Düzenli banyo havluları, günlük kullanım için idealdir. Genellikle belinizi veya gövdenizi sarmak için yeterince büyüktürler. Pamuk ve rayon gibi yumuşak, emici ve sağlam malzemelerden yapılırlar.

Plaj Havluları

Çoğu plaj ve seyahat havlusu, düzenli bir banyo havlusunun boyutlarındadır ancak genellikle farklı malzemelerden yapılırlar. Nedeni? Plaj havluları pamuktan yapılmıştır ancak düz bir dokuma yapısına sahiptirler. Bu şekilde, plaj çantasında çok fazla yer kaplamazlar, hızlı kururlar ve kumdan temizlemesi kolaydır.

Seyahat Havluları

Seyahat dostu havlular genellikle malzemenin yüksek emicilik ve hızlı kuruma özellikleri nedeniyle mikrofiberden yapılır. Günlük banyo havlularından daha küçüklerdir. Mikrofiber havlular inanılmaz hafiftir ve katlandığında minimum yer kaplar. Ayrıca mükemmel spor salonu havluları yaparlar.

El Havluları

El havluları, kabarık pamuktan yapılan başka bir popüler seçenektir. Emicilik önemlidir ancak kalite de önemlidir. Hijyenik amaçlar için el havluları diğer havlu türlerinden çok daha sık yıkanmalıdır.

Yüz Havluları

Yüz havluları ve yüz bezleri, banyo havlularının en küçük tipidir. Doğal olarak hipoalerjenik pamuktan yapılırlar ve yumuşak, hafif ve hızlı kururlar. Bu tür havluları vücudun sadece bir bölümünde, örneğin yüzde kullanın, böylece mikropların taşınmasını önleyin.

Bebek Havluları

Ve son olarak, bebek havluları en yumuşak pamuktan yapılır. Bebeklerin cildi son derece hassastır, bu yüzden banyo havluları hipoalerjenik ve cilde nazik olmalıdır.

Havluların Yıkanması ve Kurutulması

Banyo havlularınıza doğru şekilde bakmak, ömürlerini uzatacak ve yıllarca en iyi durumda kalmasını sağlayacaktır. Pamuk havlular çamaşır makinesinde yıkanabilir. Onları hafif bir deterjanla soğuk suda yıkayın ve düşük ısıda tamburlu kurutma yapın. Onları kabarık ve yumuşak tutmak için, kurutma kağıtları yerine birkaç yün kurutma topu ekleyin. Havlularınıza asla ağartıcı kullanmayın.

Bambu havluları çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz, ancak onları yumuşak tutmanın en iyi yolu onları havada kurutmaktır. Bazı kurutucularda hava kurutma ayarı olabilir, bu da işe yarayabilir. Bambu havlulara asla sıcak hava uygulamayın çünkü bu onları sertleştirir.

Sıcak hava, mikrofiber ve polyester gibi sentetik liflerin de düşmanıdır.

Havlu GSM Nedir?

Bazı havluların “daha ince” ve bazılarının “daha kalın” olduğundan bahsetmiş olabiliriz. Bu, havlu ağırlığı hakkında genel bir şekilde konuşmaktır. Havlu etiketlerinde GSM kısaltmasını görmüş olabilirsiniz. Bu, “metrekare başına gram” anlamına gelir ve kumaş ağırlığını ölçmek için standart ölçü birimidir. GSM, banyo havlularına gelince, ürünün yoğunluğunu tanımlar. GSM değeri ne kadar yüksekse, havlu o kadar kalın, ağır ve kabarık olur.

Çoğu havlunun ağırlığı 300 ile 900 GSM arasında değişir. Daha düşük uçta olanlar (300-400) daha hafif ve incedir. Plaj, mutfak ve seyahat havluları en düşük GSM’ye sahiptir.

Orta ağırlıktaki bir havlu, 400-600 aralığında olacaktır. Bu, günlük banyo ve el havluları ile yüz havluları ve yüz bezleri için mükemmel bir ağırlıktır.

GSM’nin en yüksek aralığı 700-900’dür. Bu ağırlıktaki banyo havluları en kabarık olacak ve en çok suyu emecektir. Tabii ki, aynı zamanda en uzun sürede kuruyacaklar.

GSM’nin sadece havluların ağırlığına atıfta bulunduğunu unutmamak önemlidir. Kalite göstergesi değildir. Toptan havlu ihtiyaçlarınız için sayfamızı ziyaret ediniz.

Türk Havluları Nedir?

Türk havluları, Türkiye’de yetişen uzun lifli pamuk lifleriyle yapılan pamuk havlulardır. Düz bir dokuma ve rahat, kabarık, orta ağırlıkta bir his özelliği taşıyan Türk havlular, harika bir emicilik sunar ancak hala hızlı kurur. Türk pamuğu yeni olduğunda dokunulduğunda yumuşaktır, ancak kullanımla birlikte daha da yumuşar.

Basit kullanım ve bakım için lüks bir his sunan klasik tarzda bir havlu seti arıyorsanız, Türk pamuk havlular doğal bir seçimdir. Daha büyük bir banyo çarşafını veya standart bir banyo havlusunu tercih ederseniz, her sıcak banyo veya duştan sonra rahatlamayı seveceksiniz.

Waffle Havlular Nedir?

Waffle havlular, eşsiz ve hoş bir dokuya sahip hafif ancak emici havlulardır. Dokuma, diğer havlu türlerinden daha fazla yüzey alanı sunar ve en çok bir waffle’ı andırır, bu da onlara isimlerini verir. Artan yüzey alanı, cildinizden nemi çekmeye yardımcı olur.

Lüks ve dayanıklı uzun lifli Türk pamuğu içeren waffle havlu setleri, kaba görünebilir ancak hisleri muhteşemdir ve dokumanın doğal hava akışı sayesinde hızlı bir şekilde hava kurur. Aslında, birçok spa ve lüks otel, dayanıklı tazeliği ve yaşlandıkça daha da iyi olan yumuşaklığı için waffle dokuma havluları tercih eder.

Havluların Yıkanması ve Kurutulması

Banyo havlularınıza doğru şekilde bakmak, ömürlerini uzatacak ve yıllarca en iyi durumda kalmasını sağlayacaktır. Pamuk havlular çamaşır makinesinde yıkanabilir. Onları hafif bir deterjanla soğuk suda yıkayın ve düşük ısıda tamburlu kurutma yapın. Onları kabarık ve yumuşak tutmak için, kurutma kağıtları yerine birkaç yün kurutma topu ekleyin. Havlularınıza asla ağartıcı kullanmayın.

Bambu havluları çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz, ancak onları yumuşak tutmanın en iyi yolu onları havada kurutmaktır. Bazı kurutucularda hava kurutma ayarı olabilir, bu da işe yarayabilir. Bambu havlulara asla sıcak hava uygulamayın çünkü bu onları sertleştirir.

Sıcak hava, mikrofiber ve polyester gibi sentetik liflerin de düşmanıdır.

Yüksek Kaliteli Havluların Faydaları

Yüksek kaliteli havluları, eviniz ve sağlığınıza yapılan bir yatırım olarak düşünün. Premium pamuktan yapılmış banyo havluları süper emicidir ve üstün yumuşaklık ve konfor sunar.

İyi yapılmış havlular tüy bırakmaz ve yıkama sonrası kabarık kalır. Hızlı kururlar, bu da onlarda küf ve bakteri oluşumunu önler.

Havlular aynı zamanda cilt ve vücut bakım rutininizin bir parçasıdır. Cilt veya göz rahatsızlıklarından muzdaripseniz ve hassas bir cildiniz varsa, sağlıklı, mikrop ve toksin içermeyen bir rutin sürdürmenize yardımcı olacak bir banyo havlusu seti seçmek önemlidir. Bu durumda, “nefes alabilen” orta ağırlıktaki pamuk havlular en iyi seçenektir.

Yüksek kaliteli banyo havluları, banyonuza 5 yıldızlı bir tatil köyü görünümü katacaktır. Duştan sonraki rutininizi lüks bir spa deneyimi gibi hissettireceklerdir.

Premium Banyo Havluları Nereden Alınır?

Bu konuda lütfen bize ulaşınız https://ozaytex.com/iletisim/ 

 

Tags: No tags

Comments are closed.